Ortopediniai čiužiniai

Ar žmogus bus darbingas bei aktyvus visą dieną itin priklauso nuo to, kaip jis miegojo naktį. Priklausomai nuo bioritmo, žmogus turi miegoti nuo 6 iki 9 valandų per dieną. Todėl būtina užtikrinti, kad ši didelė žmogaus nebudrumo dalis praleista lovoje, būtų patogi ir atgaivinanti jo sveikatą bei per dieną patirtą įtampą. Visiškai atpalaiduoti žmogaus kūną padeda ortopediniai čiužiniai, kurie yra pritaikomi prie žmogaus kūno struktūros, svorio, amžiaus, bei galimų sveikatos problemų. Tačiau kaip gi išsirinkti tinkamiausią?

Čiužinio kokybė priklauso nuo to, kaip gerai jis priima ir paskirsto žmogaus svorį ir kūno linijas, atpalaiduoja raumenis bei sumažina apkrovas sunkesnėse arba daugiau atsikišusiose kūno dalyse. Įsigyjant naują čiužinį vertėtų atsižvelgti į lovos formą, ant kurios jis bus dedamas (lova, sofa-lova), į tai, kiek žmonių ant jų miegos (viengulis, dvigulis), koks žmonių svorio pasiskirstymas ant čiužinio, koks žmonių amžius ir ar jie turi sveikatos sutrikimų (iškrypęs stuburas, antsvoris, pragulos ir kt.).

Įdomus straipsnis apie flourą.

Ortopediniai čiužiniai turi 3, 5 ,7 ar daugiau anatominių zonų, kurios tam tikrose vietose yra minkštesnės arba kietesnės – taip daroma stengiantis prisitaikyti prie  žmogaus kūno linijų, probleminių vietų, ūgio ir svorio.

Dažniausiai ortopediniai čiužiniai gaminami iš viskoelastinės medžiagos, įvairių rūšių putų poliuretano, latekso ir kitų medžiagų. Čiužiniai pagaminti iš didelio tankio ir elastingumo porolono yra skirti pragulų profilaktikai, gali būti iškarpytas „kubelių“ profiliu ir suskirstytas į galvos, kojų ir liemens sekcijas stabiliam kūno svorio paskirstymui.

Taip pat labai svarbu atsižvelgti į čiužinio užvalkalą – jis turėtų būti orui laidus, higieniškas bei dengiantis visą čiužinio paviršių.

Tolygus svorio paskirstymas, miegant ant ortopedinio čiužinio leidžia atpalaiduoti raumenis, pagerina kraujotaką, ištaiso stuburo panirimus ir pakrypimus, atsiradusius dėl kūno pastovios vertikalios padėties. Tai, savo ruožtu, suaktyvina medžiagų apykaitą ir pagerina miegą, todėl žmogus jaučiasi labiau pailsėjęs.