Šaknies lūžis

Modeliuojant įklotus dantų, turinčių padėties anomaliją, reikia atsižvelgti į tam tikrus ypatumus. Kad dantys atrodytų gražiai, vainikinės kultinio įkloto dalies topografija pakeičiama. Todėl reikia atkreipti dėmesį į funkcines jėgas:

Pirma, jeigu pagaminto kultinio įkloto danties ašies kampas su kultine įkloto dalimi sudaro didesnį kaip 15° kampą, galimas šaknies lūžis.

Antra, platinant šaknies kanalus, grąžto skersmuo turi būti mažesnis už kanalo skersmenį. Jeigu šaknies kanalas nepreparuojamas per didelio skersmens grąžtu arba nenutrūkstamai dentino drožlės kaupiasi kanale, dėl to šaknis gali skilti ar lūžti.

Trečia, šaknies lūžis dėl vainikinės ir šakninės kultinio įkloto dalies santykio nesilaikymo. Jeigu vainikinė kultinio įkloto dalis yra lygi arba didesnė už šakninę dalį, dėl kramtomųjų jėgų mechaninio poveikio galimas danties šaknies lūžis.

Ketvirta, jei kultinio įkloto vainikinė dalis sutampa su marginaliniu vainikėlio kraštu, ir vainikėlis tvirtinamas tik ant kultinės dalies, neapjuosdamas danties šaknies, galimas danties šaknies lūžis.

Penkta, naudojant standartinius aktyviuosius įklotus, jei aktyviųjų įklotų sriegiai įsiskverbia į dentiną, ir cementavimo, ir kramtomojo spaudimo metu, dantis veikiamas didesne jėga. Siekiant sumažinti šią jėgą, įklotas turi turėti kuo mažiau sriegių, cementuojant naudojama “žingsnio atgal” technika. Nenaudojant šios techikos, sukeliama didelė vidinė įtampa šaknyje, todėl galimas šaknies lūžis.

Šešta, naudojant keraminius įklotus, šaknies kanale preparuojama ertmė įklotui. Todėl sumažėja sukamieji kuities judesiai. Tačiau dėl to funkcijos metu gali padidėti lūžio jėga, ir protezas, gali lūžti.

Juo ilgesnis įklotas, juo tvirčiau jis laikosi ( geresnė retencija ). Dantis, turintis įklotą,  kuris yra trys ketvirtadaliai vainiko ilgio ar trumpesnis, ilgiau išsilaiko, negu dantis, neturintis įkloto.

Be to, kultiniais įklotais atkurtų dantų gydymo veiksmingumas gali padidėti daugiau nei 97,5%, jei šakninės kultinio įkloto dalies ilgis lygus arba didesnis už vainikinės dalies ilgį.

Viksraitis nosies pertvaros operacija